​Parkta kitap okuma farkındalığı

​Parkta kitap okuma farkındalığı

​Parkta kitap okuma farkındalığı

04/08/2019

​Batman Okusun 17’nci Kitap Okuma Etkinliği kapsamında parkta kitap okunarak farkındalık oluşturuldu.
Batman Okusun Platformu’nun düzenlediği Batman Okusun 17’nci Kitap Okuma Etkinliği Atatürk Parkı’nda düzenlendi.

"Okumadan Geçen Bir Gün, Yitirilmiş Bir Gündür" sloganıyla yola çıkan Batman Okusun Platformu tarafından açık havada kitap okutularak farkındalık oluşturuldu. Etkinlik esnasında katılımcılar, telefon ile sosyal medyaya takılmak yerine kitap okumaya teşvik edildi.

Platform yetkileri tarafından etkinlik kapsamında gerekli izinler alındıktan sonra Atatürk Parkı’na gelen genç yaşlı herkes, ağaçlara asılan kitapları alarak okumaya koyuldu.

Yapılan etkinlikle ilgili bilgi veren Batman Okusun Platformu yetkililerinden Osman İçer, "Batman Okusun Platformu olarak Batman’da bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Daha geniş kitlelere ulaşa bilmek adına etkinliğimizi burada bütün Batman halkıyla birlikte yapıyoruz. Bugün kitapları ağaçlara astık. İnsanlar kitap okumadan herhangi bir yere varamaz. Başta batman ve ulaşabileceğimiz her yere bu durumu aşılamaya çalışacağız." dedi.

Etkinliğe destek veren vatandaşlardan Serhat Sevim, "Yoldan geçiyordum hasta olmama rağmen böyle güzel bir etkinliğe rasgelmiş olmam gerçekten beni çok mutlu etti. Batman’da böyle güzel etkinliklerin yapılması gerçekten mutluluk vericidir. 'Batman Okusun' ailesine çok teşekkür ediyoruz Batman halkına güzel işler yapıyorlar. Burada olmaktan çok mutluyuz." ifadelerini kullandı.

Ailesiyle parka gelerek kitap okuma etkinliğine katıldığını belirten çocuklardan Elif Güney, "Kitap okuma etkinliği için Atatürk Parkı'na geldim. Okuma etkinliği çok güzel bir etkinlik. Herkes 45 dakika boyunca kitap okuyor. Kitapları bağış yapan ablalardan aldım, okudum." şeklinde konuştu.

Annesiyle parktan geçerken yapılan etkinliğe katıldıklarını söyleyen çocuklardan Yasin İçer, okuma etkinliğinde kitap okuduklarını aktardı.

Yorum ekle