Felsefe

Abdurrahman Câmî

Asırlardan beri Osmanlı’da ve günümüz medreselerinde okutulagelen Arap diline dâir yazdığı Kâfiye şerhi dolayısıyla Anadolu coğrafyasında Molla Câmî adıyla meşhur olan Abdurrahman Câmî’nin h..

50,00TL KDVsiz: 50,00TL

ADLANDIRMA VE ZORUNLULUK

Saul A. Kripke'yi yaşayan en önemli düşünürlerden biri yapan iki eserinden biri olan Adlandırma ve Zorunluluk, yayınevimizin çağdaş felsefe serisi içindeki yerini aldı. Özel Adlarla ilgili betimleyici..

50,00TL KDVsiz: 50,00TL

Ahlak Eğitimi / Tehzibu'l-Ahlak

Ahlâk felsefesi deyince ilk akla gelen eserlerden biri İbn Miskeveyh'in Tehzibu'l-Ahlâk'ıdır. İslâm dünyasında kaleme alınan bir çok ahlâk kitabı için bu eser, bir "ilkörnek eser" olmuştur. "Gazz..

42,00TL KDVsiz: 42,00TL

AHLAK VE YAŞAMA İLKELERİ

 Birlikte yaşamak zorunda olduğunu anlayan insan, bu birlikteliğin hukukunu inşa etmek durumunda kalıyor. Medeni toplumlarda  hayatın görünümleri farklılaştıkça hukukun alanı da genişliyor. ..

55,00TL KDVsiz: 55,00TL

AHLAKI NÂSIRÎ

Büyük Astronomi bilgini ve matematikçi Nasîruddin Tûsî'nin meşhur eseri Ahlâk-ı Nâsırî, yayınevimizin  felsefe klasikleri çevirileri arasındaki yerini aldı. Ahlak, siyaset ve ekonomi alanında önc..

54,00TL KDVsiz: 54,00TL

Ahlakın Soykütüğü Bir Polemik

Nietzsche’nin, eski arkadaşı Paul Rée’nin ahlakın kökeniyle ilgili kitabına (The Origin of the Moral Sensations) yanıt olarak kaleme aldığı üç denemeden oluşan bu kitap, yazarın en uzun soluklu ve iç ..

40,00TL KDVsiz: 40,00TL

ARİSTOTELES METAFİZİK BÜYÜK ŞERHİ

Aristoteles’in metafiziği uzun asırlar boyunca felsefi düşünce geleneğiiçinde etkili olmuş ve değişik kültür ortamlarında paradigmakurucu bir unsur olarak yaşaya gelmiştir. Modern dönemlerde de felsef..

125,00TL KDVsiz: 125,00TL

Aristoteles metafizik büyük şerhi -2

Aristoteles’in metafiziği uzun asırlar boyunca felsefi düşünce geleneği içinde etkili olmuş ve değişik kültür ortamlarında paradigma kurucu bir unsur olarak yaşaya gelmiştir. Modern dönemlerde de fels..

125,00TL KDVsiz: 125,00TL

Aristoteles Metafizik Büyük Şerhi 3

Aristoteles’in metafiziği uzun asırlar boyunca felsefi düşünce geleneği içinde etkili olmuş ve değişik kültür ortamlarında paradigma kurucu bir unsur olarak yaşaya gelmiştir. Modern dönemlerde de fels..

125,00TL KDVsiz: 125,00TL

Basitlik İlkesi

Felsefenin sürekli soru sorması, ama daha da önemlisi aynı soruya farklı cevaplar vermesi, hiç kuşkusuz onun değişme ve gelişmeye olan katkısının da temel bir dayanağıdır.Değişim ve gelişim ortaya çık..

25,00TL KDVsiz: 25,00TL

Bilim Tarihi Araştırmalarında Yöntem

Bilim Tarihi Araştırmalarında Yöntem George Sarton  MUHAYYEL YAYINCILIK “Eğer, bilim, sistematize edilmiş pozitif bilgi olarak tanımlanırsa… bilim tarihi, bu bilginin gelişiminin betimlenm..

25,00TL KDVsiz: 25,00TL

BİLİNÇ VE DİL

Yayınevimizden yeni çıkan Bilinç ve Dil isimli bu çalışma, John R. Searle'ün son eseri olması nedeniyle onun felsefi sisteminin en son ve yetkin halini bizlere sunmaktadır. Çağımızın en büyü..

65,00TL KDVsiz: 65,00TL
1 den 12 e 99 (9 sayfa) ürün gösteriliyor