Kentleşme Mimarî ve Estetik

Bir Kurucu Unsur Olarak Kaçış

Tuan bizlere "Hangi kültürel ürün kaçış değildir ki?” diye sormaktadır. O’na göre insan kültürünün tamamı gerçeklerle yüzleşmeme isteğinin sonucunda ortaya çıkan bir tür kaçış mekanizmasıdır. Yazar, b..

40,00TL KDVsiz: 40,00TL

Dindarlık ve Kentsel Mekânın Yeniden Üretimi

Kentleşme ve radikal dincilik arasındaki ilişki oldukça karmaşıktır. Bu kitap, farklı dini radikallik biçimlerine ait dinamiklerin kentte nasıl üretildiğini, nasıl temsil ve tecrübe edildiğini araştır..

75,00TL KDVsiz: 75,00TL

Kentsel Politika Teorileri

1995 yılında yayınlanan Theories of Urban Politics kitabının birinci baskısı, kentsel politika alanında çalışan öğrencilerin ve araştırmacıların en çok faydalandığı eserler arasında yer alma..

80,00TL KDVsiz: 80,00TL

Mekân ve Yer Üzerine Büyük Düşünürler

Editörler Phil Hubbard ve Rob Kitchin, Mekân ve Yer Üzerine Büyük Düşünürler eserinin bu ikinci basımında, bizlere mekân ve yer ile ilgilenen 65 büyük düşünürün çalışmalarını özetleyen, tamamen gözden..

125,00TL KDVsiz: 125,00TL

MİMESİS

Montaigne, Aeneis’in VIII. Bölümündeki birkaç dize ile ilgili şunları söyler: "Venüs çıplak halde, Vergilius’ta olduğu gibi çok güzel, canlı ve heyecanlandırıcı değildir.” (Denemeler, III, 5). Bu yara..

40,00TL KDVsiz: 40,00TL

Neden Nasıl ve Kim İçin KENTSEL DÖNÜŞÜM

KENTSEL DÖNÜŞÜM Dünya Nasıl Dönüştü ?Biz Nasıl Dönüşüyoruz ?Kentler Neye Dönüşüyor ? Bu çalışma hem dünya deneyimini hem de Türkiye’deki uygulamaların yansımalarını neden, nasıl ve kim için ..

75,00TL KDVsiz: 75,00TL

Post-İslamcılık Siyasi İslam’ın Değişen Yüzü

Post-İslamcılık Siyasi İslam’ın Değişen Yüzü1979 İran Devriminden bu yana siyasal İslam ya da İslamcılık gerek akademik camianın ve politika yapıcıların gerekse kamunun gündeminde yer almaktadır. Siya..

75,00TL KDVsiz: 75,00TL
1 den 7 e 7 (1 sayfa) ürün gösteriliyor